• (0342) 671-3382 / Fax (0342) 671-3384

ORGANİK TARIM PROGRAMI

1. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUOT105

BİTKİ FİZYOLOJİSİ

Z

3+0

3

4

NUOT103

BOTANİK

Z

2+2

3

4

NUOT107

TOPRAK BİLGİSİ

Z

3+0

3

3

NUOT109

BİTKİ BİYOKİMYASI

Z

3+0

3

4

NUPS109

TARIMSAL EKOLOJİ

Z

2+2

3

4

NUPS111

BİLGİSAYAR-I

Z

2+2

3

3

GME100

GENEL VE MESLEKİ ETİK

OZ

2+0

2

2

YDBİ101

İNGİLİZCE-I

OZ

2+0

2

2

TURK101

TÜRK DİLİ-I

OZ

2+0

2

2

TDP101

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ I

OZ

1+0

1

1

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

OS

1+1

0

1

Toplam

25

30

2. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUOT102

ORGANİK TARIMIN GENEL İLKELERİ

Z

2+2

3

3

NUOT104

BİTKİSEL ÜRETİM İLKELERİ

Z

2+2

3

3

NUOT106

HAYVANSAL ÜRETİM İLKELERİ

Z

2+2

3

3

NUOT108

BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME

Z

2+2

3

3

NUOT110

TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUPS112

BİLGİSAYAR-II

Z

2+2

3

3

NUOT114

GİRİŞİMCİLİK

Z

2+2

3

3

YDBİ102

İNGİLİZCE-II

OZ

2+0

2

2

TURK102

TÜRK DİLİ-II

OZ

2+0

2

2

TDP102

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ II

OZ

1+2

2

2

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

  OS

  0+0

  0

  3

 

MUP100*

MESLEKİ UYGULAMA PROJESİ

       

NUST100*

YAZ STAJI

* Öğrenciler MUP100 veya NUST100 Derslerinden birini seçmek zorundadır.

Toplam

27

31

3. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUOT205

TARIMSAL MEKANİZASYON

Z

2+2

3

4

NUOT209

ORGANİK SEBZECİLİK

Z

2+2

3

3

NUOT211

ORGANİK MEYVECİLİK

Z

2+2

3

4

NUTA211

TOHUM TEKNOLOJİLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA213

FİNANS MATEMATİĞİ

Z

3+0

3

3

NUTA209

BİTKİ KORUMA

Z

2+2

3

4

NUOT227

FİDE VE FİDAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Z

2+2

3

4

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT201

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-I

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

4. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUOT202

TOPRAK VE BİTKİ ANALİZ TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUOT204

ÖRTÜ ALTI SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Z

2+2

3

3

NUOT206

ORGANİK BAĞCILIK

Z

2+2

3

4

NUOT208

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER

Z

2+2

3

4

NUOT210

ARICILIK VE TOZLAŞMA

Z

2+2

3

4

NUOT212

TARIMSAL PAZARLAMA

Z

3+0

3

3

NUTA212

KALİTE KONTROL

Z

2+2

3

4

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT202

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-II

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

 

 

PEYZAJ VE SÜS BİTKİLER PROGRAMI

1. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUPS101

BİTKİ TANIMA-I

Z

3+0

3

4

NUOT103

BOTANİK

Z

2+2

3

4

NUOT105

BİTKİ FİZYOLOJİSİ

Z

3+0

3

4

NUOT107

TOPRAK BİLGİSİ

Z

3+0

3

3

NUPS109

TARIMSAL EKOLOJİ

Z

2+2

3

4

NUPS111

BİLGİSAYAR-I

Z

2+2

3

3

GME100

GENEL VE MESLEKİ ETİK

OZ

2+0

2

2

YDBİ101

İNGİLİZCE-I

OZ

2+0

2

2

TURK101

TÜRK DİLİ-I

OZ

2+0

2

2

TDP101

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ-I

OZ

1+0

1

1

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

OS

1+1

0

1

Toplam

25

30

2. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUPS102

BİTKİ TANIMA-II

Z

2+2

3

3

NUPS104

PEYZAJ UYGULAMALARI-I

Z

2+2

3

3

NUPS108

SERA VE SALON BİTKİLERİ

Z

2+2

3

3

NUOT108

BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME

Z

2+2

3

3

NUPS112

BİLGİSAYAR-II

Z

2+2

3

3

NUPS114

PEYZAJ EKOLOJİSİ

Z

2+2

3

3

NUOT114

GİRİŞİMCİLİK

Z

2+2

3

3

YDBİ102

İNGİLİZCE-II

OZ

2+0

2

2

TURK102

TÜRK DİLİ-II

OZ

2+0

2

2

TDP102

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ-II

OZ

1+2

2

2

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

 OS

 0+0

3

 

MUP100*

MESLEKİ UYGULAMA PROJESİ

 

 

 

 

NUST100*

YAZ STAJI

* Öğrenciler MUP100 veya NUST100 Derslerinden birini seçmek zorundadır.

Toplam

27

30

3. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUPS201

FİDANLIK VE PEYZAJ BİTKİLERİ YETİŞTİRME TEKNİKLERİ-I

Z

2+2

3

4

NUPS203

SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Z

2+2

3

4

NUPS205

PEYZAJ UYGULAMALARI-II

Z

2+2

3

4

NUOT207

TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA209

BİTKİ KORUMA

Z

2+2

3

4

NUTA211

TOHUM TEKNOLOJİLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA213

FİNANS MATEMATİĞİ

Z

3+0

3

3

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT201

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-I

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

4. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUPS202

FİDANLIK VE PEYZAJ BİTKİLERİ YETİŞTİRME TEKNİKLERİ-II

Z

2+2

3

3

NUOT204

ÖRTÜ ALTI SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Z

2+2

3

3

NUPS206

YER ÖRTÜCÜ BİTKİLER VE ÇİM ALAN TESİSİ

Z

2+2

3

4

NUPS208

PEYZAJ ONARIM VE BAKIM TEKNİĞİ

Z

2+2

3

4

NUPS210

KONUT ALANLARINDA ÇEVRE DÜZENLEME

Z

2+2

3

4

NUPS212

SÜS BİTKİLERİ HASTALIK VE ZARARLILARI

Z

3+0

3

4

NUOT212

TARIMSAL PAZARLAMA

Z

3+0

3

3

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT202

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-II

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

 

 

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER PROGRAMI

1. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUTA101

KİMYA-I

Z

3+0

3

4

NUOT103

BOTANİK

Z

2+2

3

4

NUOT105

BİTKİ FİZYOLOJİSİ

Z

3+0

3

4

NUOT107

TOPRAK BİLGİSİ

Z

3+0

3

3

NUPS109

TARIMSAL EKOLOJİ

Z

2+2

3

4

NUPS111

BİLGİSAYAR-I

Z

2+2

3

3

GME100

GENEL VE MESLEKİ ETİK

OZ

2+0

2

2

YDBİ101

İNGİLİZCE-I

OZ

2+0

2

2

TURK101

TÜRK DİLİ-I

OZ

2+0

2

2

TDP101

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ I

OZ

1+0

1

1

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

OS

1+1

0

1

Toplam

25

30

2. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUTA102

KİMYA-II

Z

3+0

3

3

NUTA104

MİKROBİYOLOJİ

Z

3+0

3

3

NUTA106

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER SİSTEMATİĞİ

Z

3+0

3

3

NUTA108

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER YETİŞTİRME TEKNİĞİ-I

Z

2+2

3

3

NUOT108

BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME

Z

2+2

3

3

NUPS112

BİLGİSAYAR-II

Z

2+2

3

3

NUOT114

GİRİŞİMCİLİK

Z

2+2

3

3

YDBİ102

İNGİLİZCE-II

OZ

2+0

2

2

TURK102

TÜRK DİLİ-II

OZ

2+0

2

2

TDP102

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJESİ II

OZ

1+2

2

2

GOS***

GENEL ORTAK SEÇMELİ DERSLER

OS 

 0+0

 0

 3

 

MUP100*

MESLEKİ UYGULAMA PROJESİ

 

 

 

 

NUST100*

YAZ STAJI

* Öğrenciler MUP100 veya NUST100 Derslerinden birini seçmek zorundadır.

Toplam

27

30

3. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUTA201

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER YETİŞTİRME TEKNİĞİ-II

Z

2+2

3

4

NUTA203

DROG HAZIRLAMA-I

Z

2+2

3

4

NUTA205

PARFÜM BİTKİLERİ VE DEĞERLENDİRME TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

4

NUOT207

TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA209

BİTKİ KORUMA

Z

2+2

3

4

NUTA211

TOHUM TEKNOLOJİLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA213

FİNANS MATEMATİĞİ

Z

3+0

3

3

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT201

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-I

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

4. Yarıyıl Ders Listesi

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUTA202

FİTOKİMYA

Z

2+2

3

4

NUTA206

BAHARAT-KEYF BİTKİLERİ VE DEĞERLENDİRME TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA208

BOYA BİTKİLERİ VE DEĞERLENDİRME TEKNİKLERİ

Z

2+2

3

3

NUTA210

FİTOTERAPİ VE AROMATERAPİ

Z

2+2

3

4

NUTA212

KALİTE KONTROL

Z

2+2

3

4

NUOT212

TARIMSAL PAZARLAMA

Z

3+0

3

3

NUTA216

BİTKİ EKSTRAKSİYON YÖNTEMLERİ

Z

2+2

3

4

NUSD***

SEÇMELİ DERS

S

2+2

3

3

AİİT202

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-II

OZ

2+0

2

2

Toplam

26

30

 

 

NURDAĞI MESLEK YÜKSEKOKULU SEÇMELİ DERSLERİ

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

NUSD201

ANTEP FISTIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ

S

2+2

3

3

NUSD202

ARAZİ DÜZENLEME

S

2+2

3

3

fNUSD203

BAKIM VE BUDAMA TEKNİĞİ

S

2+2

3

3

NUSD204

BİTKİ ISLAHI

S

2+2

3

3

NUSD205

BİTKİ ZARARLILARI VE MÜCADELESİ

S

2+2

3

3

NUSD206

ÇAYIR MERA VE YEM BİTKİLERİ

S

2+2

3

3

NUSD207

ÇEVRE VE ORGANİK TARIM

S

2+2

3

3

NUSD208

FİDE VE FİDAN YETİŞTİRME TEKNİKLERİ

S

2+2

3

3

NUSD209

GÜL FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ

S

2+2

3

3

NUSD210

İŞLETME YÖNETİMİ

S

2+2

3

3

NUSD211

ORGANİK MANTAR ÜRETİMİ

S

2+2

3

3

NUSD212

ÖRTÜ ALTI SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ

S

2+2

3

3

NUSD213

PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ

S

2+2

3

3

NUSD214

PEYZAJDA BİLGİSAYAR UYGULAMALARI

S

2+2

3

3

NUSD215

TARIM EKONOMİSİ

S

2+2

3

3

NUSD216

TARIM TEKNOLOJİLERİ

S

2+2

3

3

NUSD217

TOPRAKSIZ TARIM

S

2+2

3

3

NUSD218

ZEYTİN YETİŞTİRİCİLİĞİ

S

2+2

3

3

NUSD219

KALİTE KONTROL

S

2+2

3

3

Ders Kodu

Ders Adı

Z/S

T+U

Kredi

AKTS

GOS112

TEMEL SPOR UYGULAMALARI

S

1+1

0

1

GOS118

SAĞLIKLI YAŞAM VE SPOR

S

1+1

0

1

GOS123

MÜZİK

S

1+1

0

1

GOS124

TÜRK HALK OYUNLARI

S

1+1

0

1